Přímý výběr

Obchodní zastoupení

Při výběru projektu se můžete bezplatně poradit s našimi odborníky v 34 pobočkách.

více

Novinky ve stavebnictví a bydleníV této sekci Vás informujeme o novinkách v oblasti stavebnictví, výstavby rodinných domů a architektury. Zároveň Vám nabízíme aktuální informace o firmě Euroline Bohemia.
27.06.18
Euroline Bohemia 2.7. - 20.7.2018 Omezený provoz
Vážení klienti, vzhledem k dovoleným a omezenému provozu naší společnosti Vás prosíme o trpělivost při vyřizování Vašich objednávek od 2.7. do 20.7.2018, poté již bude opět standardní doba dodání projektů.

Děkujeme za pochopení.
Kolektiv EUROLINE BOHEMIA
29.05.18
Rychlejší termín dodání projektu Bungalov 1872
Informujeme klienty, že termín dodání projektu letošní novinky Bungalovu 1872 je výrazně kratší, a to pouhých 10 pracovních dní.
19.04.18
Rychlejší termín dodání projektu Bungalov 1873
 Informujeme klienty, že termín dodání projektu letošní novinky Bungalovu 1873 je výrazně kratší, a to 10 pracovních dní.
14.02.18
Objednání novinek roku 2018
Nabízíme možnost objednání nových projektů roku 2018 na webu: http://www.novinkyeuroline2018.cz/.
03.01.18
Nový web
Chystáme pro Vás nové webové stránky euroline.cz, které budou modernější, přehlednější, s novými funkcemi.
03.01.18
Nový katalog 2018
Máme pro Vás k prodeji nový katalog EUROLINE 2018 s 1060 projektových řešení typových domů.
21.03.17
Termín dodání
Informujeme klienty, že z důvodů změny legislativy, a tím nutnosti přepracování všech požárních zpráv u projektů, se aktuálně termín dodání u všech domů prodlužuje cca o 5 pracovních dní.

Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení. Snažíme se vše urychlit a připravovat pro Vás projekty v co nejkratší lhůtě.
13.03.17
EET
Dne 24.2.2017 jsme zavedli v naší kanceláři v Praze pokladnu EET dle zákona o evidenci tržeb.
13.01.16
Aktuální realizace Bungalov 1471 - Dolní Beřkovice
Dne 18.11.2015 zahájila firma Prestige House CZ (www.stavby-domy.cz) výstavbu Bungalovu 1471 v obci Dolní Beřkovice okr.Mělník. Předpokládaný termín dokončení stavby je 15.2.2016. Níže Vám nabízíme náhled této realizace, která je již k rezervaci prodeje.21.10.15
Novinky v architektuře - článek Bydleni.cz
Zjistěte jaké jsou moderní trendy v architektuře, které Euroline poskytla webu Bydleni.cz06.10.15
Realizace - Bungalovu 1471
Právě byla dokončena realizace Bungalovu 1471 společností Prestige House CZ www.stavby-domy.cz Nahlédněte jak probíhala realizace domu na klíč za necelé 3 měsíce.

.


10.04.14
Dům roku 2014 - cenu hlasování získal rodinný dům Bungalov 1081!
Společnost Euroline v anketě časopisu Můj dům získala i 2. místo internetového hlasování v kategorii Stavby podle typového projektu. Oceněným projektem se stal Bungalov 1081.


Dům roku 2014 - Bungalov 1081
04.03.14
Dům roku 2014 - internetové hlasování vyhrál dům Vila 1151 od Euroline!

Společnost Euroline prostřednictvím ankety časopisu Můj dům získala 1. cenu internetového hlasování v kategorii Stavby podle typového projektu. Oceněným projektem se stal rodinný dům Vila 1151.


Ocenění Euroline

06.01.14
Získejte nový katalog rodinných domů Euroline 2014!
Objednejte si nový exkluzivní barevný tištěný Katalog rodinných domů Euroline 906 projektových řešení na 462 stranách. Chci mít nový katalog ...
24.06.13
MINIROL Screen – moderní stínění pro váš domov od profesionálů

Systém je určen pro venkovní stínění oken na rodinné domy, bytové domy a další obytné stavby, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností i širokou škálou barevných odstínů.

Textilie zamezí prudkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům a přitom stále zůstáváte v kontaktu s venkovním prostředím.
 

MINIROL screeny jsou elegantní, moderní a cenově příznivá možnost, jak dokonalým způsobem zastínit okna na všech typech  budov. Zvýší Vám obytný komfort a zároveň sníží fakturu na energii.


MINIROL SCREENY Vám zaručí…


Maximální omezení průniku sluneční energie. Absorbují a reflektují velkou část slunečního světla a energie a zabrání tak nechtěnému ohřívání vnitřních prostor budov. Jsou tedy optimální ochranou pro udržení příjemné pokojové teploty a správnou volbou pro stínění oken Vašeho domu.

Ochranu před nepříznivým počasím. V případě, že necháte otevřená okna a máte stažený screen, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. MINIROL screenové rolety ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.

Snadnou regulaci světla. MINIROL screen Vám poskytne vynikající kontrolu nad světlem. Zamezí nepříjemnému rušení slunečními paprsky při práci na počítači nebo při sledování televize. Zároveň Vám umožní zůstat ve vizuálním kontaktu s vnějším okolím.

Ochranu proti hmyzu a nepříznivým vnějším vlivům. V uzavřené poloze Vám lockscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.

Velmi estetický a moderní vzhled. MINIROL screenové rolety jsou také moderním dekoračním prvkem. Díky nadčasovému vzhledu se mohou stát dokonalým stínícím prvkem rodinných domů, administrativních i technických budov. V současnosti se SCREENY stávají nedílnou součástí moderní architektury.

Úsporu nákladů. Minirol screeny umí ušetřit nemalé náklady na energie ve Vašem domě. Screen, v letních měsících výrazně sníží náklady na klimatizaci, protože velmi efektivně odrazí dopadající teplo. Oproti tomu v zimních měsících sníží náklady na vytápění díky sníženému proudění studeného vzduchu na okna. Screeny patří v současné době mezi moderní součást vybavení nízkoenergetických domů.

 

Více informací naleznete na www.minirol.cz

19.03.13
Hlasování Dům roku 2013 - Euroline Bungalov 1371 na 2. místě!

Navržený projekt nízkoenergetického rodinného domu  Euroline  Bungalov 1371 získal 2. místo  v hlasování čtenářů  Rodinný dom na Slovensku v kategorii Stavby podle typového projektu.
Soutěž Dům roku 2013

07.09.12
Bílá elegance, o kterou se nemusíte starat
Nezapomenutelný výhled na oblohu se nabízí z prostoru pod střechou. K tomuto, ale i k nejlepšímu prosvětlení interiéru pokoje vám pomohou střešní okna určená do rodinného domu. A i ta mohou být praktická a krásná zároveň. Váš spánek bude klidný.
Na střešní okna domů jsou kladeny větší nároky než na klasická fasádní okna rodinných domků nebo bytových domů. Musí splňovat vysoké požadavky na funkčnost a praktičnost. Toužíte-li po střešních oknech, která obstojí i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách a navíc se o ně nebudete muset starat, zvolte bílá bezúdržbová střešní okna VELUX s dřevěným jádrem. Jsou vyrobena z unikátního profilu, který je tvořen dřevěným jádrem zalitým do vrstvy polyuretanu. Jejich velkou předností je vysoká pevnost a tvarová stálost okenního profilu, která je daná právě dřevěným jádrem. Díky němu se rám a křídlo okna nedeformují vlivem teplotních výkyvů, které nejsou na střeše výjimkou.


 


Neocenitelné přednosti
Bílá bezúdržbová střešní okna VELUX mají jako jediná na trhu dřevěné jádro obalené vysoce odolnou polyuretanovou vrstvou. Ta je navíc opatřena odolným bílým lakem s UV filtrem, díky němuž si i při dlouhodobém působením slunečního záření bílá barva zachovává svůj původní odstín. Polyuretanová vrstva je zcela hladká, bez ostrých rohů a viditelných spojů. Odpadá tak starost s čištěním spár a rohů, ve kterých se nečistoty rády usazují. V případě ušpinění stačí rám či křídlo okna otřít vlhkým hadrem. Povrchová úprava zaručuje i vysokou odolnost okna vůči vlhkosti. Kvůli těmto vlastnostem je tento typ oken vhodný například do koupelen či kuchyní a všude tam, kde jsou i vyšší nároky na údržbu. Lze je však použít prakticky kdekoli, kde bílá barva může vhodně doplnit celkový vzhled moderního interiéru domu. Bát se nemusíte ani případného mechanického poškození, povrch je odolný i vůči poškrábání.
Bezúdržbová střešní okna jsou vhodná do koupelen či kuchyní a všude tam, kde jsou kladeny vyšší nároky na údržbu.Bezúdržbová střešní okna jsou vhodná do koupelen či kuchyní a všude tam, kde jsou kladeny vyšší nároky na údržbu.
 
 
 
 
Lepené dřevěné jádro zajišťuje vysokou pevnost a tuhost rámu i křídla střešního okna. Dřevo má mimo jiné i nízký součinitel teplotní délkové roztažnosti, z tohoto důvodu okna při extrémních výkyvech venkovních teplot nemění svůj tvar. Obavy, že by okna vlivem teplotních změn mohla drhnout nebo naopak by dostatečně netěsnila, jsou u bezúdržbových střešních oken s dřevěným jádrem zbytečná. Tato okna představují unikátní spojení materiálů, která oknům propůjčují své nejlepší vlastnosti a spolehlivě tak plní svůj účel. 
 
Bílá bezúdržbová střešní okna VELUX jsou vyrobena z unikátního profilu, který je tvořen dřevěným jádrem zalitým do vrstvy polyuretanu. Bílá bezúdržbová střešní okna VELUX jsou vyrobena z unikátního profilu, který je tvořen dřevěným jádrem zalitým do vrstvy polyuretanu.
 
 
 
 
 

Krása, která potěší
Bílá barva je symbolem krásy a elegance. A nemusí být zastoupena jen v šatníku. Elegantní mohou být i střešní okna. Bílá bezúdržbová okna VELUX umožňují sjednotit styl s fasádními okny či vhodně doplnit moderní interiéry a design podkrovních bytů.
 
Bezúdržbová okna jsou nejen praktická, ale i velmi elegantní a umožňují sjednotit styl interiéru s fasádními okny.
Bezúdržbová okna jsou nejen praktická, ale i velmi elegantní a umožňují sjednotit styl interiéru s fasádními okny.

V širokém sortimentu bílých bezúdržbových oken značky VELUX jsou zastoupena okna kyvná, výklopně-kyvná i okna doplňková. Pro rodinné domy a bytové domy lze vybírat i z několika typů ovládání, včetně elektrického či solárního. Záleží na vkusu, nárocích na ovládání či technických možnostech střechy. Bílé elegantní a odolné kyvné okno s označením GGU se ovládá pomocí madla v horní části rámu. Umožňuje tak maximální využití prostoru pod oknem. Výklopně-kyvné střešní okno GPU charakterizuje variabilita a neomezený panaromatický výhled, který se nabízí po vyklopení okenního křídla až do výše 45°.
Panaromatický
výhled a i již zmiňovanou odolnost nabízí také výklopně-kyvné střešní okno s označením GHU, které lze otevřené zaxifovat ve třech různých polohách. Pro vysoko umístěná okna jsou ideální volbou komfortu elektricky ovládané střešní okno GGU INTEGRA nebo solárně ovládaní střešní okno GGU SOLAR, která se při dešti automaticky uzavřou a nemusíte se tak obávat nepřízně počasí, i když zrovna nejste doma. Komplexní nabídku uzavírají svislá doplňková okna VIU a doplňková střešní okna GIU, která se používají v kombinaci se střešními okny VELUX a dokáží opticky zvětšit postor, umožní lepší kontakt s okolím a zároveň dokonale osvětlí interiér podkroví.

Pokud vás zaujalo bílé bezúdržbové střešní okno VELUX s dřevěným jádrem, navštivte www.velux.cz.
 
30.07.12
Mýty o hypotékách na byty, rodinné domy a bungalovy
Hypoteční úvěry na rodiné domy a byty u nás existují již téměř 16 let. První bankou, která začala vydávat zástavní listy, a tím osobní bydlení u nás financovat, byla od roku 1996 Hypoteční banka. I v současné době je tato banka na hypoteční úvěry specialistou a současně i jedničkou hypotečního trhu v bilanční sumě poskytnutých hypoték. Spolupracuje marketingově s řadou významných finančních poradenských společností i se sítí fyzických osob, kteří zájemcům o bydlení pomáhají hypoteční úvěry realizovat. 

Za mnoho let své praxe potkali hypoteční poradci u svých klientů celou řadu mýtů o hypotékách. Určitě jste se i Vy s některým z nich setkali:  

Hypotéka je koule na celý život
– …a zaváže vás bance, která vás dalších 30 let ani nepustí na zaslouženou dovolenou? Nemusíte se bát, banka vás nijak nebude kontrolovat a omezovat. Při výpočtu vaší bonity vždy počítá s rezervou pro běžné výdaje. Navíc nemovitost s hypotékou je dnes možné bez problémů prodat, nebo vyměnit za větší, když se vám třeba narodí dítě. A kdybyste se i přes to dostali do problémů se splácením, určitě je s bankou hned řešte. Existuje mnoho nástrojů, jak vám pomoct, abyste o svůj byt či domek nepřišli.
Vyřízení hypotéky trvá dlouho – Pokud potřebujete prodejci převést peníze již dnes a ještě jste se nebyli v bance ani zeptat na podmínky, pak ano. V ostatních případech ale dnes celý proces vyřízení hypotéky trvá maximálně do pěti pracovních dnů, často i méně.
Prodej bytu s hypotékou? Nemožné! – Vážně nemožné? Naopak, úplně běžné, navíc vám banka s celým procesem ráda pomůže. Z peněz, které za prodej bytu získáte, bance zbývající nesplacenou jistinu hypotéky doplatíte. A pokud budete mít štěstí, můžete najít kupce, který od vás hypotéku přebere a bude jí bance splácet dál sám. Vám jen zaplatí již splacenou část úvěru.
Hypotéku nelze využít na družstevní bydleníTo nešlo možná před 15 lety, dnes ale banky hypotéku na družstevní bydlení poskytují jako standardní produkt. Je ale pravda, že za takový typ úvěru budete muset zastavit jinou nemovitost. Můžou ale třeba pomoct rodiče svou vlastní nemovitostí.
Starší člověk hypotéku nezíská – Je vám 55 a rádi byste se přestěhovali na venkov do malého rodinného domku? Že jej prý nemůžete financovat hypotékou, protože jste pro banku příliš starý? Nesmysl. Dnes již klienti bank můžou standardně splatit hypotéku za rodinné domy až do 70 let věku. A pokud máte spolužadatele, třeba vaše dítě, dobu splácení za dům lze prodloužit až do jeho 70 let.
Čerstvě po škole na hypotéku nedosáhnu, nemám dostatečné příjmy – To už také dávno neplatí. Banky již dávno představily různé formy splácení hypotečních úvěrů. Pro čerstvé absolventy se třeba hodí progresivní splácení – na začátku platíte bance méně a splátka se vám s optimálním kariérním postupem a rostoucím platem postupně navyšuje.
Řešit hypotéku přes internet není vhodné – Dnes již mají banky tak vysoké standardy zabezpečení veškeré komunikace po internetu, jako málokdo. Nemusíte se tudíž bát, že by vaše citlivá data, které k vyřízení hypotéky potřebujete, unikla, kam nemají. Naopak, některé specializované banky dnes již poskytují třeba možnost internetových videohovorů s bankéřem z pohodlí domova třeba v osm večer.
 
Kontakt: Hypoteční banka,  a.s.       
31.03.11
Hledá se parcela-2.část
Ideální parcela pro projektovou výstavbu rodinného domu by měla mít tvar obdélníku s orientačním poměrem stran 2:3. Výhodné je, pokud bude kratší strana domu obrácena k přístupové komunikaci. Na severní stranu by měla být obrácena hospodářská strana rodinneho domu, případně kratší strana s orientací k příjezdové cestě
 

Světlo a stín

Slunce v obytných místnostech si užijete, bude-li dům okny na jižní a západní stranu. Dá se říci, že ideální jsou pozemky s mírným svahem k jihu či západu. Pokud to alespoň ostatní okolnosti dovolí, postavte rodinny dům na severní straně pozemku tak, aby svou soukromou zónu otvíral na jih či jihozápad.
 

Kvalita podloží

Nevhodné podloží může výrazně navýšit rozpočet, značně zkomplikovat samotnou stavbu i následné bydlení. Především se informujte, zda pozemek není na bahnitém či rašelinovém podloží, zda nehrozí sesuvy půdy a jaký je stav spodních vod. Je také třeba vědět o případné záplavové zóně a možném ohrožení přívalovou vodou.

Součástí projektu stavby domu jsou také výsledky geologického průzkumu, při kterém se posuzují vlastnosti podzemních vod, stavy hladin i poměry zeminy. Průzkum se provádí kopanými sondami (ručně či lehkou mechanizací), a to dvěma řezy staveništěm, hloubka sondy by měla být oproti hloubce založení základů dvojnásobná.

07.03.11
HLEDÁ SE PARCELA - 1.část
Výběr stavebního pozemku pro rodine domy je tím nejdůležitějším rozhodnutím v procesu výstavby. Zásadním  způsobem ovlivní budoucí stavbu. Každopádně byste ještě před vlastním výběrem měli mít jasno, jaký projekt domu chcete na pozemku stavět: jednogenerační nebo dvougenerační, bungalov, volně stojící či dvojdomek.

Potřebná velikost parcely se může docela výrazně lišit - např. pro výstavbu řadového rodinneho domku vám postačí 300m2, s minimální šířkou (s ohledem na dispoziční řešení domu) 6 metrů, avšak ideální je kolem 10 metrů. Pro dvojdomek nebo menší volně stojící rodinny dům jsou vhodné parcely s výměrou okolo 500 m2, šířka by měla být nejméně14 metrů , ideálně  pak 18 až 24 metrů .

Jsou-li ale vaše nároky na dům vyšší, například toužíte-li po větším rodinném domě se zahradou a případně s bazénem, potřebujete plochu kolem 1000 m2. Zkrátka čím je parcela větší, tím vyšší je také její užitná hodnota. Ale zároveň s přibývajícími metry vzrůstá též kupní cena. Také nezapomínejte, že se o velký pozemek budete muset starat, což může být obzvláště v pozdějším věku problém.

09.11.10
Izolace rodinných domů proti vodě a vlhkosti-2.část
Další možnosti izolování stavby je pomocí hydroizolační fólie z polyetylenu.
 Její tloušťka se pohybuje okolo jednoho až dvou milimetrů. Důležité je vyrovnání podkladu, na který je fólie kladena, pomocí potěrů nebo omítky. Celoplošně se pod i nad fólií pokládá ochranná vrstva z polypropylenové geotextilie. Na vodorovný podklad se fólie kladou většinou volně, na svislém se kotví. Spojování se provádí pomocí ruční svářečky nebo svařovacího přístroje, který fólie speče. V problematických a složitých přehnutích pomáhá chránit fólii před protržením speciální vyztužující profil.

29.10.10
Izolace rodinných domů proti vodě a vlhkosti- 1.část
Jedním z největších nebezpečí pro většinu stavebních konstrukcí i dle projektů je voda. Voda dokáže svým dlouhodobým působením napáchat značné škody, které ve výsledku snižují komfort užívání celé stavby nebo zcela vylučují její užívání. Nepříjemným následkům se vyhneme kvatitně provedenou hydroizolací.
        Vodě totiž stačí k proniknutí do stavební konstrukce jen nepatrná skulina. Prvním místem, kde s hydroizolací musíme počítat, je nepochybně spodní stavba. Volba hydroizolace, respektive její tloušťky, pak závisí na intenzitě působení vody.
        Mezi nejčastěji používané hydroizolační materiály patří modifikované asfaltové pásy bez povrchové úpravy nebo s ochranným posypem. Jádro pásu tvoří skleněná nebo polyesterová rohož či tkanina. Spojují se svařováním plamenem, šířka přesahů se pohybuje okolo deseti centimetrů. Modifikované asfaltové pásy se uplatňují nejčastěji pro odizolování spodní stavby ve většině hydrogeologických poměrů.