Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Velmi úsporné domy

Velmi úsporné domy

Pasivní domy

Pasivní domy

Pokud chceme jít s dobou, je důležité vědět, že podle směrnice Evropského parlamentu a Rady o energetické náročnosti budov z 19.5.2010 vyplývá, že každá země musí přijmout opatření, která mají za cíl zvýšit počet budov, které splňují minimální požadavky na energetickou náročnost.

Pokud dojde ke snížení spotřeby energie a emisí CO2 je to výhra nejen pro naše životní prostředí, ale také pro naše peněženky.

Kdo myslí do budoucnosti - myslí v perspektivě, jak snížit spotřebu energie každým způsobem.

Energeticky pasivní dům je moderní budova, která využívá k vyhřátí především sluneční záření a zpětně získané teplo, které uniká při větrání budovy. Teplo, které potřebuje k dosažení požadované teploty v interiéru, se pohybuje při spotřebě energie na vytápění do 15 kWh/m2

Nízkonákladové domy nabízí nejen nižší náklady na vytápění, ale také vyšší komfort: pasivní rodinný dům si udržuje příjemné teploty stejné v zimě i v létě stálý přívod čerstvého vzduchu, který zabezpečuje nucené větrání všech místností.

STANDARD - PASIVNÍ DOMY

 • Pozemek - pro pasivní domy je velmi důležité, aby byly co nejlépe orientované vůči slunci. Prosklené plochy orientované na sluneční strany. Nesmí být stíněné jinými budovami nebo jehličnatými stromy.
 • Tvar domu - pro pasivní nízkonákladové domy je ideální kompaktní tvar domu bez ohybů a různých výstupků
 • Účelnost a jednoduchost - obytné místnosti pasivního domu se nachází na jihu a zázemí na severu
 • Kvalita materiálů – jednou z cest jak snížit spotřebu energie domu je průmyslovými nebo přírodními izolacemi
 • Technologie v domě – další cesta jak vylepšit spotřebu energií v domě (například solární panely)

Stavební část - bude splňovat:

 • zateplení stěny U = 0,13 W/m2 za rok
 • zateplení podlah U = 0,15 W/m2 za rok
 • zateplení střechy U = 0,12 W/m2 za rok
 • kvalita oken U = 0,80 W/m2 za rok
 • standard pasívního domu může vyvolat úpravy dispozice vzhledem k umístění technologie

Stavební část ve standardu pasivním:

 • vytápění je zajištěno nízkoteplotním podlahovým vytápěním (dle potřeby v celém nebo jen v části domu)
 • větrání s rekuperací tepla
 • centrální větrací jednotka LWZ-SOL od firmy Stiebel-Eltron (obsahuje tepelné čerpadlo vzduch - voda) s podporou solárního ohřevu teplé pitné vody a předehřevu přiváděného čerstvého vzduchu do pasivního domu


 

Cena standardního projektu: Úpravy katalogového rodinného domu (i bungalovu) na energeticky úsporný pasívní (nízkonákladové domy) si vyžádá zvýšené finanční nároky přibližně o 25 až 35% oproti ceně domu v základním standardu. A přibližně o 15 až 20% ceny oproti domu v nízkoenergetickém standardu. Náklady na vytápění Vám ale klesnou o 80 až 95%.

Například typový rodinný dům Optimal 1039 bude jako pasivní dům o 33% dražší, než dům v základním standardu a o 16% dražší než úsporný dům v nízkoenergetickém standardu.

Cena pasívneho projektu

Cena projektu pasivního domu 26 870 + 21 160 Kč ; záloha 50%

Termín dodání:

9 – 13 týdnů 

Poznámka: Projekty rodinných domů pasivních je možné kombinovat s projektem odolného domu nebo i třeba domu inteligentního.

Proč projekt
od nás?

1
Jednička
na trhu
26
Let zkušeností
29
Oceněných projektů
1146
Domů
v nabídce
34000
Realizovaných projektů