Získajte 8000 € na výstavbu domu! Štátny príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie A0. Vyberte si z ponuky až 231 domov. viac info.

Projekty rodinných domů

Projekty rodinných domů

Aktivní domy

              Aktivní domy

Domy ve standardu roku 2020, ktoré vyrobí více energie než spotřebují. Domy nové generace, ktoré šetří energii, životní prostředí a přitom poskytují příjemné a zdravé vnitřní klima.

Společnost Euroline CZ, jako lídr na trhu i s luxusními rodinnými domy, si uvědomuje svou odpovědnost k životnímu prostředí a proto nabízí „DOMY TŘETÍHO TISÍCILETÍ“ – řadu AKTIV. Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU ze dne 19. května 2010 o energetické náročnosti budov hovoří také o tom, že je třeba přijmout ekologická opatření s cílem snížení energetické náročnosti a emisí oxidu uhličitého. Za tímto účelem by členské státy měly vypracovat vnitřní plány na zvýšení počtu budov s téměř „nulovou spotřebou energie“ do roku 2020.

Všichni jste již slyšeli o domech nízkoenergetických, dokonce i o pasivních domech, ale že by bylo možné již dnes z dnešních reálně dostupných technologií postavit luxusní aktivní dům? Ano, je to možné a důkazem toho je zcela reálný projekt aktivního domu, na který si u nás za zcela standardních podmínek můžete zakoupit projektovou dokumentaci a do roku v něm můžete bydlet. Budovy nové generace, které šetří energii a životní prostředí a přitom poskytují příjemné a zdravé klima.

Aktivní domy v průběhu roku více energie vyrobí než spotřebují!

K realizaci projektu aktivního domu je třeba využít souhru architektonického návrhu, optimálně využívajícího podmínky daného prostředí a moderních technologií přenesených do kvalitních výrobků.

Aktivně se chová k provozu domu díky inteligentnímu systému řízení, který kontroluje a plně automaticky řídí vytápění, chlazení, výměnu čerstvého vzduchu, osvětlení, kamerový a zabezpečovací systém, spouštění a zvedání žaluzií podle potřeby denního osvětlení a insolace.

V neposlední řadě umožňuje aktivní způsob života tím, že Vám šetří čas a zcela automaticky řídí provoz celého domu za Vás. Pokud chcete zasáhnout nebo přestavět některé údaje v řízení, můžete to udělat buď na místě na centrálním ovládacím panelu nebo můžete tak učinit přes internet z jakéhokoli počítače nebo dokonce i přes Váš iPhone. Dodavatelem tohoto komplexního inteligentního systému KNX / EIB je společnost ABB, která kromě komfortu pro uživatele poskytuje i nadstandardní možnosti řízení, snímání a vizualizací domovních technologií.

Zdrojem tepla na vytápění a přípravu teplé pitné vody bude centrální větrací jednotka (obsahuje tepelné čerpadlo vzduch – voda) s podporou solárního ohřevu teplé pitné vody a předohřevu přiváděného čerstvého vzduchu. Centrální větrací jednotka je od firmy Stiebel-Eltron, typ: LWZ 403 SOL.

Doplňkovým zdrojem tepla bude v extrémních zimních teplotách krbová vložka s bezroštovým ekologickým spalováním a účinností až 83%.

Jak to udělat, abychom se doma cítili luxusně, mohli jsme si dopřát krásný výhled a přitom spotřebovali na vytápění jen minimum energie? Nechme přírodu, ať to udělá za nás. Pusťme slunce do našich domů a využijme teplo i světlo slunečních paprsků. Právě toto dokáží aktivní domy.

Díky těmto výrobkům může mít i Váš rodinný dům velké prosklené plochy, které výborně tepelně izolují a ještě k tomu využívají pasivní solární zisky k zahřátí interiéru. K ochraně soukromí poslouží vnitřní rolety a žaluzie, úniku tepla zabrání venkovní rolety z nabídky VELUX, regulaci větrání a stínění i v nepřítomnosti obyvatel umožní systém domácí automatizace.

Výrobu elektřiny zajišťuje 36 nebo 38 vysokovýkonných fotovoltaických článků s celkovým instalovaným výkonem přibližně 7,2 kW s vysokou účinností, které nám zaručují vysoké roční energetické výnosy a zásobují elektřinou celý dům. Přebytečnou vyrobenou energii dodávají do rozvodné sítě.

Aktivní dům je napojen i na klasickou elektrickou přípojku, která ho napájí elektřinou v době, kdy ekologická fotovoltaika neprodukuje dostatečné množství elektřiny.

Moderní rodinný dům AKTIV je vytápěný nízkoteplotním podlahovým vytápěním se sníženou akumulační vrstvou. Toto umožňuje rychlejší reakce systému na požadavky regulace.

Větrání je zabezpečené mechanickým větráním s rekuperací tepla. V obdobích bez rozdílu interiérových a exteriérových teplot se větrá automaticky v nastaveném časovém režimu automaticky otevíranými střešními okny, která jsou opatřena aktivními těsnícími prvky.

Proč projekt
od nás?

1
Prvotřídní
kvalita
29
Let zkušeností
29
Oceněných projektů
1220
Domů
v nabídce
35000
Realizovaných projektů